Technika může být i dobrodružná

Již pět let patří jeden den v roce akci s názvem Dobrodružství s technikou. Pokaždé jsme u toho byli jako aktivní vystavovatelé s atraktivním programem pro děti i jejich rodiče.

Během 5. ročníku interaktivní výstavy Dobrodružství s technikou 2019, která se konala ve čtvrtek 13. června v pavilonu T1 na českobudějovickém Výstavišti, se tento rok představilo na šest desítek vystavovatelů, letos nově i z oboru zemědělství. Na více než 270 stanovištích vystavovatelé zábavnou formou představili technické i vědecké exponáty s cílem zaujmout děti i žáky škol a zvýšit tak zájem o techniku a studium řemeslných oborů.

Expozice SPŠ Tábor si zachovala tradiční podobu s nabídkou vyzkoušet si, jak se staví programovatelné roboty ze stavebnice Lego s ukázkami různých funkcí (autonomní řízení, rozlišování těles podle barev apod.), které jsou využitelné v reálném světě například k přepravě zboží nebo při automatizaci výrobních linek. Nechyběl ani 3D tisk, který pro většinu dětí přestal být neznámou novinkou, ovšem o to více se zajímaly o princip, možnosti tisku, druh používaného materiálu. Měly tedy ryze technické dotazy.

Stánek SPŠ Tábor byl stejně jako před rokem spojen s expozicí naší partnerské firmy Hochtief, jejíž pracovníci s dětmi vytvářeli polystyrenové lodičky, které si pak děti pouštěly na přestavitelném modelu plavebního kanálu. Velký zájem byl rovněž o možnost zajezdit si se školním elektrovozítkem, které bylo v permanenci od zahájení výstavy v 10.00 hodin až do jejího úplného závěru v 18.00 hodin.

(gau)
video a foto: Marcel Gause