Utajené vítězství

Ve čtvrtek 5. března 2020 naplnili prostory tělocvičny a posilovny SPŠ Tábor největší svalovci Jihočeského kraje. Soutěžilo se v silovém čtyřboji ( chlapci: shyby na doskočné hrazdě, bench-press, trojskok odrazem snožmo z místa a svisy na doskočné hrazdě; dívky: hod medicinbalem, šplh na tyči, trojskok odrazem snožmo z místa a sedy-lehy za minutu).

Zatímco v kategorii dívek nebylo od první disciplíny pochyb o favoritkách z průmyslovky, v kategorii chlapců svedli nelítostný boj do poslední disciplíny siláci z COP Sezimovo Ústí s našimi borci. Ačkoli po celou dobu soutěže si hlídali první místo studenti z „copky“, v poslední disciplíně vybičovali k úžasnému výkonu domácí fanoušci chlapce ze SPŠ Tábor a ti o několik bodů zvítězili!

Také v jednotlivcích jsme zaznamenali obě prvenství. V kategorii děvčat šla cílevědomě za vítězstvím Anička Kotounová, bývalá reprezentantka ČR v ledním hokeji, a v chlapcích ukořistil prvenství trochu nenápadný, ale skvěle připravený Jonáš Voborský. Družstva SPŠ dále tvořili: Martin Miklík, Vojta Řeháček, Michal Staněk, Denisa Dvořáková, Natálie Máchalová a Karolína Dušková.

Vítězstvím si naši závodníci a závodnice zajistili postup do republikového finále v Karviné, které se bohužel ze známých důvodů neuskutečnilo. Dodatečně gratulujeme!

(cho)
foto: Karel Chotovinský