Videoseriál: Domov mládeže

Táborská průmyslovka je školou s nadregionální působností. Pro zájemce ze vzdálenějších míst proto nabízí ubytování ve vlastním domově mládeže, jehož součástí je školní jídelna s možností celodenního stravování, rozsáhlý zahradní areál a několik ploch určených k relaxaci a sportu. Studenti jsou ubytováni převážně ve dvoulůžkových pokojích se samostatným sociálním zázemím vždy pro dvojici pokojů. Jen několik z nich je třílůžkových. Jednotlivá patra procházejí postupnou modernizací, při níž jsou pokoje vybavovány novým nábytkem s dostatečně velkým úložným prostorem. Zároveň jsou po patrech vytvářeny společné prostory vždy pro deset pokojů s vlastní kuchyňskou linkou, televizí a rozměrnou sedací soupravou.

Lze říci, že společný prostor slouží přeneseně jako obývací pokoj, buňky jako soukromé pokoje. To odpovídá dlouhodobě prosazované filozofii vedení školy a domova mládeže poskytnout ubytovaným podmínky co nejvíce nahrazující domácí prostředí. Pro ubytované studenty je k dispozici knihovna se studovnou, vybavenou moderní výpočetní technikou pro samostudium a přípravu na výuku. Volný čas lze aktivně trávit v několika kroužcích například při sportu, vaření nebo malování pod vedením vychovatelů. Domov mládeže má i svou vlastní tělocvičnu, která momentálně prochází rozsáhlou rekonstrukcí. Kromě toho je v provozu nedávno otevřená posilovna.

Další důležitou součástí domova mládeže je školní jídelna. Od pondělí do pátku poskytuje ubytovaným celodenní stravování a pro ostatní studenty a zaměstnance školy vaří s možností výběru ze tří jídel přes tisíc obědů denně. A věřte, že hodně dobře!

Podrobnější informace k našemu domovu mládeže najdete ZDE

(gau)

Z již uveřejněných dílů videoseriálu o táborské průmyslovce můžete sledovat:

Díl 1 – Vítejte na průmyslovce

Díl 2 – Technické lyceum

Díl 3 – Pozemní stavitelství

Díl 4 – Strojírenství

Díl 5 – Truhlář, tesař, zedník

Díl 6 – Strojní mechanik, klempíř 

Díl 7 – Domov mládeže 

Díl 8 – Mimoškolní aktivity