Videoseriál: Mimoškolní aktivity

Jestli se na některé z táborských středních škol sportu opravdu daří, pak je to na průmyslovce. První velkou pravidelnou akcí po Novém roce bývá přátelské hokejové utkání našich studentů s výběrem hokejové základní školy v den předání pololetních vysvědčení. Pikantní na zápasu je to, že se zde utkávají dobří známí. Řada našich studentů totiž přišla k nám právě z této základní školy. Nejen proto nebývá o dramatické momenty v průběhu zápasu nouze. Hokej ale není jediným sportem, kterému se průmyslováci věnují. Není problém sestavit úspěšné chlapecké i dívčí týmy, reprezentující školu v basketbalu, odbíjené, florbalu nebo plavání. Školní atletický tým patří dlouhodobě mezi nejlepší v České republice a stejně tak se to dá říci o fotbalistech, kteří pravidelně bodují v soutěži O pohár Josefa Masopusta.

K táborské průmyslovce neodmyslitelně patří motorová vozidla a závody. Členové školního motoklubu pořádají tradiční setkání historických vozidel s jízdou do vrchu v čelkovických serpentinách za účasti až dvou set posádek. Ve spolupráci s ČK motorsportem se podílejí na organizaci dalších podobných akcí včetně Rallye Český Krumlov a s ní spojeného závodu mistrovství světa elektromobilů, pořádaného pod hlavičkou Mezinárodní automobilové federace FIA. Kromě toho si staví studenti v rámci klubu vlastní elektrovozítka, s nimiž reprezentují školu na soutěžích a výstavách.

To, co bývalo dříve zapovězeno, je dnes pro středoškoláky naprosto běžnou záležitostí. Mluvíme o cestování, poznávání jiných kultur, obecně o mezinárodní spolupráci. Táborská průmyslovka našla v rámci projektů Erasmus a Enersol trvalé partnery v Německu, Rakousku, ve Slovinsku, v Chorvatsku, na Slovensku nebo v Itálii. Setkávání probíhá v rámci společných projektů nebo při pořádání mezinárodních konferencí a soutěží. Výjimkou nejsou několikatýdenní studentské stáže v zahraničních firmách ve Španělsku nebo ve Slovinsku. Pravidelné poznávací zájezdy a exkurze do sousedních zemí nebo třeba do Anglie se staly samozřejmostí.

(gau)

Z již uveřejněných dílů videoseriálu o táborské průmyslovce můžete sledovat:

Díl 1 – Vítejte na průmyslovce

Díl 2 – Technické lyceum

Díl 3 – Pozemní stavitelství

Díl 4 – Strojírenství

Díl 5 – Truhlář, tesař, zedník

Díl 6 – Strojní mechanik, klempíř 

Díl 7 – Domov mládeže 

Díl 8 – Mimoškolní aktivity