Vzdělávací mobility v odborném vzdělávání

Projekt Elektromobilita a energeticky úsporné stavby

Registrační číslo 2016-1-CZ01-KA10223165

V letošním roce jsme úspěšnými žadateli v programu ERASMUS+: v rámci mobilit v odborném vzdělávání vyjedou dvě skupiny žáků na dvoutýdenní odbornou stáž do španělské Sevilly.

V říjnu tam bude skupina nadšenců – strojařů a lyceistů sestavovat elektrovozidlo. Na chlapce čekají úkoly strojařské, elektrotechnické, ale uplatní se i nezbytná manuální zručnost. A samozřejmě přijdou jazykové záludnosti: komunikační řečí projektu je naštěstí angličtina, tak věříme, že si náš tým poradí. Ostatně, pan kolega, Mgr. Studenovský, bude tím nejbližším poradcem přímo na místě. Za odměnu si kluci na volné dny naplánovali výlet na samý konec Evropy – na Gibraltar.

Přípravnou část stáže mají kluci za sebou: absolvovali vzdělávací seminář, dostali porci slovíček – odborných termínů, podepsali smlouvy a projektové dokumenty, skypovali se vzdělávací organizací v Seville. V neděli časně ráno je odveze mikrobus do Mnichova a odtud celá skupina odletí do Sevilly. A těsně před podzimními prázdninami se těšíme na jejich návrat, zkušenosti a zážitky.

V únoru pak čeká další skupinu, tentokrát složenou ze stavařů a lyceistů pod vedením Ing. Charypara, odborná stáž zaměřená na fotovoltaiku a energeticky úsporné stavby.

ERASMUS+ je pro žáky a studenty výbornou příležitostí prověřit v cizině své odborné a jazykové znalosti i vlastní samostatnost a dospělost. A jsme rádi, že tuhle příležitost umíme využít!

(Tra)