Z Polska vezeme první místo

Technická olympiáda, několik let pořádaná v Českých Budějovic na VŠTE za účasti středních škol z České republiky a Slovenska, dostala konečně mezinárodní rozměr. Ve spolupráci s Pedagogickou univerzitou v polském Krakově, konkrétně s katedrou Zaklad Dydaktyki Przedmiotów Technicznych i Informatycznych, se letošní ročník uskutečnil v prostorách této moderní vysoké školy. Navíc byly při prezentaci technických projektů ze všech tří zúčastněných zemí (ČR, SVK, POL) zastoupeny i práce vybraných žáků základních škol.

Naši školu reprezentoval Vojtěch Prchlík s projektem rovinné pásové brusky, kterou sám navrhl a postavil. Svou prezentací, technickou zprávou i pečlivým zpracováním funkčního výrobku zaujal odbornou porotu natolik, že si v kategorii středoškoláků odnesl nejvyšší ocenění.

Během krátkého pobytu v královském městě Krakov zbylo i trochu času na prohlídku nejvýznamnějších památek tohoto tři čtvrtě miliónového města, a tak se v připojené fotogalerii můžete podívat nejen na prezentující účastníky technické olympiády, ale také na krásy hradu Wawel nebo večerní staré město.

(gau)
foto: Marcel Gause