Začíná videoseriál o SPŠ Tábor

Představuje se vám táborská průmyslovka, škola pro budoucí vysokoškoláky i techniky středoškoláky s maturitou nebo výučním listem.

Pro příští dny a týdny jsme pro vás nachystali seriál krátkých videí, v nichž vám chceme ukázat, jaká jsme škola, čemu vás naučíme a co během tří nebo čtyř let se spolužáky zažijete. Jinými slovy, o čem je život středoškoláka na táborské střední průmyslové škole.

Dnešním úvodním videem vás chceme přivítat a otevřít dveře do školy, o které možná zatím nevíte vše potřebné. Doba není příznivá k osobním setkáváním, a tak volíme tuto cestu. Jestliže nám to bude umožněno, rádi se s vámi potkáme na dni otevřených dveří, který předběžně chystáme na sobotu 15. ledna 2022. Přesto připravujeme další videa, v nichž vás postupně seznámíme s maturitními i učebními obory, s vybavením laboratoří, dílen, odborných učeben nebo projekčních ateliérů. Podíváme se společně na výuku strojařů, stavařů, architektů, projektantů v energetice nebo řemeslné výroby nábytku a dřevostaveb. Pokud jste z větší vzdálenosti od Tábora, budete mít možnost nahlédnout do interiéru našeho vlastního domova mládeže se stále modernějším vybavením a zázemím pro sportovní a další aktivity.

Věříme, že těm, co chtějí spojit své středoškolské roky s naší školou, usnadníme videoseriálem rozhodování o budoucí cestě za vzděláním. Těšíme se na společné poznávání kouzla techniky, která nás obklopuje při všech činnostech, ať je to práce nebo zábava. V příštím dílu se proto podíváme, co znamená být studentem Technického lycea.

(gau)

Z následujících dílů videoseriálu o táborské průmyslovce můžete sledovat:

Díl 1 – Vítejte na průmyslovce

Díl 2 – Technické lyceum

Díl 3 – Pozemní stavitelství

Díl 4 – Strojírenství

Díl 5 – Truhlář, tesař, zedník

Díl 6 – Strojní mechanik, klempíř 

Díl 7 – Domov mládeže 

Díl 8 – Mimoškolní aktivity