Zažili jsme budoucnost na vlastní kůži

Dne 20. listopadu 2018 vyrazili naši strojaři (ze tříd 4Sa, 4Sb) do Drážďan, aby na vlastní oči viděli výrobu elektromobilů Volkswagen. Manufaktura Volkswagen, též označována jako Skleněná, je architektonicky unikátní budova, která se nachází přímo v centru Drážďan.

Od dubna 2017 se v továrně vyrábí nový elektromobil e-Golf.  Díky skleněné fasádě manufaktury, symbolizující transparenci a otevřenost, můžete přes průzračné stěny před sebou vidět a detailně si prohlédnout výrobní linky. V zážitkovém světě „e-Erlebniswelt“ prostudujete futuristické vize mobility, interaktivní exponáty, a to hravým, interaktivním a informativním způsobem.

Studenti byli rozděleni do skupin s českými průvodci, až na menší skupinku, která si ověřovala své školní znalosti němčiny a šla s rodilým mluvčím. Díky skvělému překladu Arnošta Zemena, který vypomáhal paní průvodkyni nejen s překladem, ale také s odbornou stránkou tématu, měla tato skupinka přesnější a bohatší informace. (Arnošte, maturita z němčiny tě nemine.)

Po krátkém přesunu autobusem do historické části města jsme prošli přes nádvoří Zwingru, budova s mnoha galeriemi a výstavními prostoru, k Semperově budově, kde sídlí Saská státní opera a orchestr, podél drážďanské rarity – nástěnného obrazu složeného z porcelánových kousků zvaného Fürstenzug (Knížecí průvod) až k baroknímu kostelu Frauenkirche, odtud na Altmarkt. Po hodinové procházce s historickým výkladem polovina studentů vyrazila do Dopravního muzea Drážďany, kde si na své přišli nejenom příznivci automobilů, železnic, letectva a lodí, ale i modeláři. Zbytek vyrazil do ulic velkoměsta.

Cesta zpět uběhla velmi rychle. A my teď můžeme jen vzpomínat na nové zážitky a těšit se na další?

(sed, sek)
foto: Jan Malý