eduroam

Home / eduroam

Připojení do sítě EDUROAM na Střední průmyslové škole strojní a stavební, Tábor

Hlavní myšlenkou tohoto projektu je transparentní používání propojených sítí v rámci TERENA mobility TF. Síť EDUROAM si klade za cíl připojení studentů k internetu nezávisle na jejich aktuální pozici. V praxi to vypadá tak, že pokud jste v dosahu nějaké WiFi sítě spadající pod EDUROAM (a to nejen ten český), tak se můžete připojit a přihlásit heslem od své domovské organizace.

Přihlášení studentů a učitelů naší školy k síti EDUROAM

Jste-li studentem či učitelem naší školy, pro připojení k síti EDUROAM používejte přihlašovací údaje v následující formě:

• identifikátor Wi-Fi sítě (SSID): eduroam
  • přihlašovací jméno: uživatel@sps-tabor.cz
  • heslo pro přihlášení: vaše heslo pro přihlášení do školní sítě

přičemž uživatel je vaše přihlašovací jméno do školní sítě.

Příklad: jestliže se běžně do školní sítě přihlašujete s uživatelským jménem novakja17 a heslem TghZLOV4KwSn3HvP, tak do sítě EDUROAM se přihlásíte jako uživatel novakja17@sps-tabor.cz a použijete stejné heslo.

Poznámka: přihlašovací jméno na první pohled připomíná e-mailovou adresu, nicméně o e-mailovou adresu se nejedná! Jde jen o jednoznačný identifikátor uživatele v rozlehlé struktuře EDUROAMu. Symbolu zavináč se zde užívá k oddělení identifikátoru (tzv. realmu) jednotlivých subjektů připojených do sítě. Náš realm je v síti označen jako sps-tabor.cz.

Důrazně upozorňujeme: chraňte si své přihlašovací údaje! Za jakékoliv jejich zneužití, i v rámci sítě EDUROAM, je zodpovědný držitel daného účtu!

Připojení k síti EDUROAM

Celá síť používá WPA-EAP (PEAP-MSCHAPv2) s TKIP šifrováním a standard 802.1x pro přihlašování (přihlašování přes webový formulář není podporováno) a je šířena pod SSID eduroam.

K samotnému připojení potřebujete zařízení podporující bezdrátovou síťovou komunikaci s podporou WPA, dále potřebujete mít přihlašovací jméno, heslo své domovské organizace a kořenový certifikát CESNET PKI (národní koordinátor tohoto projektu). Přímý odkaz na kořenový certifikát CA.

Pokryté lokality

Síť EDUROAM je dosažitelná v hlavní budově a budově domova mládeže. K síti EDUROAM se můžete připojit se stejnými přístupovými kódy ve všech jejích přípojných místech.

Pokud by se vyskytly nějaké chyby, neotálejte a kontaktujte administrátora EDUROAMu na naší škole: eduroam@sps-tabor.cz

eduroam® je registrovanou ochrannou známkou společnosti TERENA.