Proč to tak rychle uteklo?

To byla nejčastější otázka účastníků na konci letošního sportovního kurzu v Chorvatsku, který se tradičně uskutečnil v kempu Baško Polje, poblíž městečka Baška Voda.

A náplň kurzu je opravdu sportovní. Kromě zápolení osmi družstev ve sportovním sedmiboji (volejbal, fotbal, košíková, nohejbal, badminton, stolní tenis a pétanque), se uskutečnily dva cyklovýlety podél moře do Makarské a kdo nejel na kolech šel pěšky do známého městečka Brela s nádhernou pláží. Velkým zážitkem pro všechny byl určitě rafting na řece Cetině ukončený skoky do vody z pětimetrové skály. Krásný byl také celodenní výlet lodí s návštěvou městečka Vrboska na ostrově Hvar a městečka Bol na ostrově Brač s koupáním na známé pláži „Zlatny rat“. Magická byla večerní projížďka lodí na Makarskou s návštěvou místních trhů. A samozřejmě k tomu všemu ještě  koupání, opalování a vodní hrátky v tyrkysově krásném moři a spořádání kvanta kopečků zmrzlin.

Není důležité, že ve sportovním sedmiboji vyhrálo s převahou družstvo 1.FC Syrka Team, ale že účastníci objevili krásy atraktivní turistické destinace Makarské riviéry s nádhernou přírodou lemovanou pohořím Biokovo a odnáší si plno vzpomínek na čas strávený s kamarády a vědomí, že aktivně strávený čas přináší daleko více zážitků než pasivní ležení.

A co závěrem: „Byli jste skvělí a nezbývá než se těšit na příští účastníky zájezdu…..“

(ciz)
foto: Michaela Čížková, Karel Chotovinský, žáci SPŠ Tábor

*více fotek z kurzu si žáci mohou stáhnout ze školní sítě (I/pro_studenty/_Pro všechny/Chorvatsko-2019)