Vítáme studenty prvních ročníků

Po dlouhých měsících s distanční výukou se vracíme do školních lavic. Nelze si než přát, aby to tak zůstalo během všech následujících měsíců školního roku 2021/2022. Věříme, že se stejným přáním přicházeli 1. září do školy studenti táborské průmyslovky včetně těch, kteří tímto dnem zahajovali po prázdninách své středoškolské studium poprvé.

Právě prvním ročníkům jsme se věnovali nejvíce. Přechod ze základní na střední školu není pro nikoho snadný. Nové prostředí, noví spolužáci, noví učitelé a také očekávání, co přinese zvolený obor a jak náročné studium to vlastně bude. Obavy určitě rozptýlí nadcházející dny, potřeba věnovat se učení ale zůstane. Na tom však není nic neobvyklého. Do školy chodíme, abychom se vzdělávali. V případě střední odborné školy k tomu musíme přidat přípravu na budoucí povolání. I to se při zodpovědném přístupu dá zvládnout, jak dokládá na 7000 úspěšných absolventů SPŠ Tábor.

Nezbývá než popřát našim studentům prvních ročníků, aby dobře zvládli nástup na střední školu a co nejlépe se adaptovali na vše, co takové studium přináší. Na jejich nové třídní kolektivy se můžete podívat v připojené galerii.

(text a foto: gau)