Dobrodružství s technikou se vrací

Pavilon T českobudějovického výstaviště se začal plnit exponáty a interaktivními stánky vystavovatelů již v úterý odpoledne. Jednodenní veletrh Dobrodružství s technikou 2022, pořádaný Jihočeskou hospodářskou komorou po dvouleté covidové přestávce, přilákal o den později neuvěřitelné množství malých návštěvníků ze základních škol, kteří se přišli podívat, jak může být současná technika zábavná a přitažlivá.

Vybrané jihočeské střední školy a firmy jim ve svých expozicích naznačily, jakým směrem se ubírá současná moderní technika a jaká by mohla být jejich budoucí volba středoškolského, případně vysokoškolského studia. Početná účast zaměstnavatelů ze strojírenského, stavebního nebo elektrotechnického průmyslu pak jasně naznačovala, jaké profese mají budoucnost.

Stánek SPŠ Tábor patřil k těm největším a byl neustále v obklopení dětských zájemců. Silně je přitahovala prezentace možností virtuální reality, mohli se projet na školním elektrovozítku, seznámili se s principem laserového gravírování a nečekaný zájem vyvolala práce se dřevem na malých stolních obráběcích strojích, které se ani na chvíli nezastavily od otevření pavilonu v 9.00 hodin do ukončení veletrhu v 18.00 hodin.

(mg)
(foto a video: Marcel Gause)